نقره در اسلام چه حکمی دارد و اهمیت انگشتر نقره در اسلام چیست؟ در ادامه با فروشگاه اینترنتی نقره سی بن همراه باشید.

کتب الخصال شیخ صدوق علیه الرحمه:

لَا تَخَتَّمُوا بِغَیْرِ الْفِضَّهِ فَإِنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص قَالَ مَا طَهُرَتْ یَدٌ فِیهَا خَاتَمُ حَدِیدٍ
جز انگشتر نقره بدست مکنید زیرا پیامبر فرمود خدا پاک نکند دستی که در آن انگشتر آهن باشد

روایت دیگر در حلیه المتقین علامه مجلسی :

سنت است که انگشتر از نقره باشد و نگشتر آهن و برنج و فولاد برای مردان وزنان مکروه می باشد. وانگشتر طلا هم حرام است.

حال ببینیم با  علم امروز بشر وپیشرفت های باور نکردنی بشر  در عرصه های مختلف این مطالب و روایت چه جایگاهی دارند  آیا نقره اثراتی دارد که از بقیه آلیاژ ها برای  همیشه همراه انسان وهمیشه در دست بودن بهتر است آیا نقره برای بدن از نظر پزشکی مفید است که اینقدر پیامبر به استفاده کردن از آن تاکید میکند

و آیا معجزه محسوب میشوند یا خیر؟؟

اخیرا” دکتر هاری مارکراف استاد پزشکی دانشگاه سانت دویس پس از آزمایشهای متعدد اعلام کرد که نقره صدها بار بیش از سایر داروهای ضد عفونی و ضد میکرب , میکربها را از بین می برد در حالیکه نقره به تنهایی می تواند 650 میکروب را ازبین میبرد.بدون اینکه مانند دیگر ضد عفونیها عوارض بعدی بر جای گذارد.

استاد دیگری بنام چالز فوکس دارویی از نقره تهیه کرده است به نام سولفادیازین نقره , که در معالجه سر ما خوردگی و جوش های پوستی و در هفتاد در صد سوختگیهای جلدی مورد استفاده قرار می گیرد .

نقره کلوئیدی نقره در اسلام چه حکمی دارد و اهمیت انگشتر نقره

همچنین شر کت های هواپیمایی انگلستان , سویس , آلمان , اسکاندیناوی, فرانسه ,کانادا , ایتالیا , ژاپن و… از نقره در داخل هواپیما به عنوان یک میکرب کش قوی استفاده می کنند . حتی در سویس برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی شهر از  نقره استفاده می کنند.

کلوئید نانو نقره علاوه بر اینکه به عنوان یک ماده شوینده و استریلیزه کننده در تمام بخشهای پزشکی قابل کاربرد است حتی تحقیقات بسیار گسترده ای در جهان بر روی آن به عنوان یک دارو در مواردی همچون داروهای تشخیصی ، ایدز ، هپاتیت C ،سرطان پوست ، برونشیت ، انواع سویه های آنفولانزا و غیره انجام پذیرفته است و این به دلیل ایمن بودن و موثر بودن آن بر روی این بیماریها می باشد.

نقره کلوئیدی نقره در اسلام چه حکمی دارد و اهمیت انگشتر نقره

به طور خلاصه کاربرد کلوئید و کامپوزیت نانو نقره را در تجهیزات و پزشکی می توان از بین بردن انواع باکتری و قارچ را برشمرد.

ضدعفونی کننده و استریل کننده قوی لوازم حساس پزشکی و دندانپزشکی

وبسیاری موارد علمی دیگر که کافیست در اطرافیانتان از  یک کارشناس شیمی یا علوم دیگر در رابطه با خاصیت تازه کشف شده ضد میکروبی نقره بپرسید تا مطمئن شوید.

بله حالا میفهمیم که چرا پیامبر اینقدر تاکید بر استفاده صرف از آلیاژ نقره به عنوان رکاب انگشتر دارند بخاطر خاصیت ضد میکروبی شدید آن  که همیشه همراه دست است ودست مارا استریلیزه نگه میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *