روش سنتی ساخت انگشتر نقره

آموزش ساخت نقره

روش سنتی ساخت انگشتر هنوز مرسوم است و بر خلاف روش‌های ماشینی، هم نیروی کار بیشتری می‌خواهد هم زمان بیشتر. در ادامه با فروشگاه اینترنتی سی بن همراه باشید.

نخستین گام برای شکل‌گیری یک انگشتر این است که‌ مدل‌های انگشتر بنا به طرحی که از پیش آماده شده است در قالب ماسه‌‌تر طراحی می‌شود که معمولا مدل‌های ثابتی است. ‌ اگر هم قرار باشد انگشتری با مدل جدید طراحی شود معمولا آن را با صابون درست می‌کنند. معمولا انگشترها از 3 تکه درست می‌شوند که هر بار برای تکه‌های مختلف قالب ریزی می‌شود.

ریخته‌گری قسمت بعدی ساخت انگشتر است؛ بعد از اینکه قالب‌ها آماده شد نقره را در بته‌چینی ذوب می‌کنند و بعد آن را در قالب می‌ریزند و بعد از سرد شدن آن را از قالب جدا می‌کنند.

روش‌های سنتی هنوز در کارگاه پابرجاست؛ با خاک رس و آب، پایه گلی انگشترها را برای جوشکاری قسمت‌های مختلف انگشتر درست می‌کنند که با هواگاز، تکه‌های مختلف روی هم سوار می‌شوند.

سوهان کاری انگشترها مرحله حساسی است که باید با دقت انجام بگیرد؛ چرا که یکدستی انگشتر به این قسمت بستگی دارد و اگر تیزی در زوایای آن دیده شود مطلوب نیست. برای سوهان کاری معمولا ‌ از سوهان معمولی استفاده می‌شود که قسمت‌های ضخیم رکاب را با آن سوهان می‌زنند. قسمت‌های ظریف و گوشه‌های ریز رکاب هم با موتور سمباده صیقل پیدا می‌کند.

در قسمت بعدی انگشترها سایز می‌شوند تا به‌دست سفارش‌دهنده بنشینند و پس از آن دستگاهی مانند پرس، امضای ‌شرکت را بر رکاب‌ها حک می‌کند.

مخراج کاری آخرین مرحله از ساخت انگشتر است که سنگ سفارش داده شده بر رکاب سوار می‌شود و اگر طرح خاصی نیاز باشد همان موقع با اره و دستگاه فرز روی رکاب نقش بسته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *