تاریخچه فلز نقره

تاریخچه فلز نقره


فلز نقره از هزاران سال قبل توانسته بود توجه بشر را به سوی خود جلب کند. این فلز در گذشته به فراوانی در سطح زمین یافت می شد. در ادامه با فروشگاه اینترنتی سی بن همراه باشید.

به جا ماندن جواهرات، ظروف و ابزار آلات نقره از گذشته های دور دلیل بر دوام و ماندگاری این فلز می باشد.

استفاده از فلز نقره در سیستم مالی
استفاده از فلز نقره در سیستم مالی

کتاب “Genesis”  به فلز نقره و چگونگی جدا کردن آن از سرب، در  دوره هزاره چهارم قبل از میلاد اشاره دارد. فلز نقره در طول سالیان بسیار دراز به صورت وسایل تزئینی، ظروف آشپزخانه، اهداف تجاری (صنعتی) و در سیستم مالی مورد استفاده قرار گرفته است.

 جام نقره‌ای زن عیلامی

جام نقره‌ای زن عیلامی

نقره  بعد از پلاتین و طلا به عنوان سومین فلز قیمتی شناخته می شود.

در گذشته کیمیاگران بر این باور بوده که فلز جیوه نوعی از نقره می باشد و به آن نام ” نقره مایع ” را داده بودند. (اگرچه این دو فلز از نظر شیمیایی هیچ ارتباطی با هم ندارند.) با کشف معادنی عظیم از نقره در مناطق Zacatecas‌، مکزیک و Potosi اروپا، دوره ای از تورم در این قاره آغاز شد. دوران بعد از کشف فلز نقره Argentina نامیده شد.

تاریخچه فلز نقره
یک قطعه فلز نقره

فلز نقره در بین سال های ۱۷۹۲ تا ۱۹۶۵ نقش کلیدی در سیستم پولی کشور آمریکا ایفا می کرد. با پایان قرن ۱۹ کنگره آمریکا با قرار دادن این فلز در جمع فلزات با ارزش، از آن در صنایع عکاسی، جواهر سازی و الکترونیک استفاده کرد. کشورهای مکزیک، آمریکا و پرو امروزه به عنوان اولین منابع تولید کننده نقره در جهان محسوب می شوند.
منبع ثانویه نقره از ذوب ضایعات سکه های نقره و … فلز می باشد.

استفاده از نقره در صنعت جواهر سازی
استفاده از نقره در صنعت جواهر سازی

از فلز نقره امروزه در معاملات سرمایه گذاری، صنعت جواهر سازی، صنایع الکتریکی و گرمایی، ساخت برخی ابزارهای جراحی و دندان‌پزشکی، ساخت سازهای بادی باکیفیت، تولید آلیاژهای لحیم‌کاری و همچنین در راکتورهای هسته‌ای نیز استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *