خانه / خبر / اخبار فناوری / قابلیت جدید گوگل برای شناسایی درست بیماری!

قابلیت جدید گوگل برای شناسایی درست بیماری!

symptom search

با توجه به اینکه یک درصد از سرچ‌های انجام شده در موتور جستجوی گوگل، مربوط به اطلاعات سلامت است، گوگل اهمیت زیادی برای این گروه از سرچ‌ها در نظر گرفته است. شرکت گوگل طی روزهای آتی قابلیت جدید symptom search را در اختیار کاربرانی که از موتور جستجوی این شرکت استفاده می‌کنند، قرار خواهد داد. این قابلیت جدید به کاربرانی که از اپلیکیشن گوگل در سیستم عامل‌های اندروید و iOS استفاده می‌کنند امکان خواهد داد تا در سرچ گوگل به نتایج مفیدتری دسترسی داشته باشند. از این پس زمانی که در جستجوی گوگل عبارت “کودک با درد زانو” را سرچ کنید، فهرستی از شرایط دردهای مشابه را مشاهده خواهید کرد.

symptom search

با تایپ کردن علائم ساده‌ای هم چون سر درد یک توضیح کلی درباره مشکل خود دریافت خواهید کرد، با راه‌حل های خود درمانی آشنا می‌شوید و گوگل هم چنین به شما می‌گوید که باید به دکتر بروید یا نه. برخی از این نتایج در قالب Condition Card نمایش داده شده و ممکن است حاوی تصاویری درباره مشکل مورد نظر شما باشند.

symptom search

گوگل برای آماده سازی مجموعه‌ فهرست‌هایی از علائم بیماری‌ها سراغ نتایج وب خود رفته تا شرایط بیماری‌ها را پیدا کند و سپس این شرایط با اطلاعات پزشکی مورد استفاده در Knowledge Graphهای خود مطابقت داده است. گوگل از متخصصان دانشکده پزشکی هاروارد و کلینیک Mayo نیز کمک گرفته است.

symptom search

این قابلیت در حال حاضر تنها در ایالات متحده و انگلستان قابل استفاده است اما گوگل قصد دارد به زودی آن را در سایر کشورهای جهان و به زبان‌های مختلف عرضه کند. گوگل هم چنین امیدوار است که بتواند به زودی این قابلیت را در موتور جستجوی دسکتاپ خود نیز قابل استفاده کند. با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها اپلیکیشن‌های مختلفی را برای شناسایی علائم بیماری‌ها ارایه می‌کنند، برای مثال WebMD یا Symptomate، گوگل برای جذب این کاربران و پیروز شدن در میدان رقابت شرایط سختی را پیش رو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *