خانه / خبر / اخبار فناوری / استفاده از فناوری «3D تاچ اپل» برای همه ممکن شد

استفاده از فناوری «3D تاچ اپل» برای همه ممکن شد

استفاده از فناوری «3D تاچ اپل» برای همه ممکن شد

یک سال بعد از معرفی قابلیت 3D Touch توسط اپل که دریافت فرامین مختلف توسط گوشی ها بر مبنای میزان فشار بر نمایشگر را ممکن می کند، این کار بدون نصب سخت افزار اضافی برای دیگر گوشی ها هم ممکن شده است. در ادامه با سی بن تکنولوژی همراه باشید.


ارائه این خدمات مستلزم نصب یک حسگر در زیر نمایشگر است که قادر به درک شدت فشار وارده از طریق انگشت کاربر باشد.

 
حال یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه میشیگان موفق شده اند بدون نصب هیچ سخت افزار اضافی بر روی گوشی دریافت این نوع فرامین را برای تلفن های همراه هوشمند ممکن کنند. این فرایند ForcePhone نام گرفته و مبتنی بر کاربرد میکروفون و بلندگوی گوشی است.
 

استفاده از فناوری «3D تاچ اپل» برای همه ممکن شد گروه تحقیقاتی یاد شده گوشی را به یک منتشر کننده صدا در باند 18 کیلوهرتز مبدل کرده اند. از آنجا که گوش انسان قادر به شنیدن صدا در این فرکانس نیست مشکل آلودگی صوتی به وجود نمی آید. اما میکروفون گوشی قادر به دریافت و درک این صداست. با لمس گوشی توسط انگشت صدا بر حسب شدت فشار وارده تغییر می کند. این تغییر در نهایت به فرامینی برای نرم افزارهای مختلف مبدل می شود.
 
استفاده از فناوری «3D تاچ اپل» برای همه ممکن شد
یکی از نقاط ضعف این روش خلاقانه مصرف بیش از حد باتری است که محققان به دنبال یافتن راهی برای حل چالش یاد شده هستند. انتظار می رود نمونه اولیه یک گوشی مجهز به قابلیت ForcePhone در آینده نزدیک در سنگاپور عرضه شود.
استفاده از فناوری «3D تاچ اپل» برای همه ممکن شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *