خانه / سنگ شناسی / زیرکن zircon / زیرکن zircon سنگ قیمتی

زیرکن zircon سنگ قیمتی

زیرکن zircon سنگ قیمتی

زیرکن zircon رنگهای مختلفی دارد اما شهرت زیرکن بیرنگ که بسیار شبیه الماس است بیشتر است، در ادامه با سی بن همراه باشید.

زیرکن zircon 

زیرکن zircon از قرن ششم بعد از میلاد مسیح در یونان و ایتالیا دیده شده، اما هندوان باستان زیرکن zircon را یکی از سنگ جواهرهای درخت کالپا در مذهبشان می دانند و زیرکن zircon سبز یکی از برگهای این درخت مقدس است.

این سنگ در قدیم “هیاسین” یا “جاسین” نامیده می شد؛ طبق افسانه ها شخصیتی اسطوره ای به نام “هاسینتوس” به دست آپولو که به زیبایی او حسادت می کرده، کشته می شود. با ریختن خون او گل هیاسین از زمین می روید که زیبایی آن در زیر کن قرمز منعکس شده است.

زیرکن zircon  قرمز یا هیاسین، ارواح خبیثه و کابوس را از بین می برد و فرد را از صاعقه و جادو در امان می دارد.

زیرکن zircon 

زیرکن zircon رنگهای مختلفی دارد اما شهرت زیرکن بیرنگ که بسیار شبیه الماس است، از همه انواع بیشتر است. نوع بیرنگ آن خالص است و ناخالصی در آن رنگهای زرد، نارنجی، آبی، قرمز، قهوه ای و سبز را ایجاد می کند.

زیرکن zircon 

تشخیص زیرکن zircon از الماس با شکست نور دوگانه زیرکن ممکن می شود.

زیرکن zircon طبیعی امروزه از شباهت نامش با زیر کنیای مکعبی که نوعی الماس مصنوعی است، رنج می برد. نامگذاران آن متوجه نبوده اند که یک سنگ طبیعی به نام زیر کن وجود دارد.

امروزه محبوبترین رنگ زیرکن zircon، آبی است. بیشتر زیرکن های آبی که جایگزین سنگ تولد ماه دسامبر هستند، آبی تیره اند اما استثناهایی وجود دارند که به رنگ لاجوردی دیده می شوند.

زیرکن zircon از معادن کامبوج، سریلانکا، تایلند، میانمار، استرالیا استخراج می شود. یکی از سنگین ترین سنگهاست و به این معنی است که در مقایسه با مقدار مشابه از دیگر انواع سنگ، سنگین تر است. باید به دقت انبار شود چرا که ممکن است باعث خراش یا بریدگی شود. معمولاً فروشندگان این سنگ را جداگانه بسته بندی می کنند تا به یکدیگر آسیب نزنند.

زیرکن zircon 

سنگی با ارتعاشات آرام بخش است که فرد را قادر می سازد در درون خویش به آرامش برسد. این سنگ می تواند با خود برتر و ارواح راهنما ارتباط ایجاد کند.

زیرکن zircon قهوه ای سردرد را درمان کرده و انرژیهای منفی و زاید را تخلیه می کند.

زیرکن zircon بیرنگ: هاله را پاکسازی می کند.

زیرکن zircon بیرنگ و زرد: هاله را پاکسازی می کند، خوابی راحت ایجاد می کند، در موقعیتهای پر استرس کمک می کند عاقلانه برخورد کنیم، عشق را جذب می کند.

زیرکن zircon قرمز: جراحتها را درمان می کند، دردها را تسکین می دهد، بویژه برای عفونتهای گوش مؤثر است.

زیرکن zircon سبز: باعث می شود فرد دوستان زیادی پیدا کند، ثروت را جذب می کند.

زیرکن zircon لاجوردی: ذهن و عواطف را متعادل و متعالی می سازد.

زیرکن zircon صورتی: به سفر معنوی درشب هنگام خواب کمک می کند.

زیرکن zircon بنفش: جاذب پول و ثروت است.

زیرکن zircon سمبل شفادهی است و کاربرد زیادی در درمان دارد. اثر ضد انقباض روی کبد و کیسه صفرا دارد، اثری آرام بخش روی آسم و آلرژی دارد، تأثیر مثبتی روی ریه ها، سرماخوردگی و به طور کلی روی سیستم تنفسی دارد. کمک می کند بر فقدان ها فایق آییم، آشفتگیهای روحی را درمان کرده و عقل سلیم را تقویت می کند.

باید ماهی یکبار در نمک دریا قرار گیرد تا همزمان تخلیه و شارژ شود.

زیرکن zircon 

زیرکن zircon سنگ پیچیده ای است، رنگهای زیادی دارد که بعضی بصورت مصنوعی ساخته می شوند و هر کدام ویژگی جادوگری بخصوصی دارند:

بیرنگ (شفاف یا سفید): جایگزینی جادویی برای الماس است. محافظ است، فرایندهای فکری و ذهنی را تقویت می کند.

زرد (جارگن، جارگون، لیگر): نیروی جنسی را افزایش می دهد، عشق را جذب می کند. افسردگی را دفع می کند، هوشیاری و موفقیت کاری را افزایش می دهد.

نارنجی (جاسین، هیاسین): زیبایی دارنده اش را دوچندان می کند، حسادت و ترس را از بین می برد، هنگام سفر محافظی در برابر آسیب و جراحت است، اگر در خانه قرار گیرد از دزدی و سرقت جلوگیری می کند، اگر در کنار فلز گرانبهایی قرار گیرد، تأثیرش دو برابر می شود.

قرمز (هیاسین) : اگر در مراسم جادوگری استفاده شود ثروت را زیاد می کند، محافظی در برابر آسیبهاست، به جسم زندگی می بخشد، هنگام استرس انرژی می دهد، درمان می کند، درد را از جسم بیرون می کشد.

قهوه ای (مالاکون) : برای تخلیه انرژی و تمرکز استفاده می شود، هنگام خواندن اوراد جذب پول استفاده

می شود.

بنفش: هنگام خواندن اوراد جذب پول استفاده می شود. 

سنگ تولد سنتی ماه دسامبر است.

زیرکن zircon 

سنگ برج اسد، سنبله و صورت فلکی قوس است. دیدن زیرکن قرمز یا نارنجی تیره دلالت بر موفقیت پس از یک دوره طوفانی دارد. دیدن زیرکن سبز در خواب به معنی ورود پول به زندگی است و دیدن زیرکن zircon بیرنگ یا لاجوردی در خواب، حکایت از رشد معنوی دارد.

زیرکن zircon با چاکرای اول یا ریشه ای و چاکرای دوم یا خاجی به خوبی کار می کند.

 

برای شناختن بیشتر سنگ های قیمتی و زینتی مثل سنگ زیرکن zircon این مطلب را ببینید.

 

منبع : ویکی پدیا

درباره‌ی ehsan-daryaei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *