خانه / سنگ شناسی / الماس Diamond / الماس و برلیان چه فرقی با هم دارند ؟!

الماس و برلیان چه فرقی با هم دارند ؟!

الماس و برلیان چه فرقی با هم دارند ؟!

شاید برای شما هم پیش آمده باشد، برای خرید طلا و یا جواهر به یک طلا فروشی مراجعه کرده و از فروشنده شنیده باشید که نگین این طلا یا جواهر از برلیان است. واقعا وقتی افراد شاغل در این زمینه از اصطلاحات نادرست، حالا چه از روی عمد و یا از روی ناآگاهی استفاده می کنند و اطلاعات اشتباه به مردم می دهند، که باعث شده این اصطلاحات غلط به مردم نیز سرایت کند. در ادامه برای درک بهتر تفاوت الماس با برلیان توضیحاتی داده ایم که می توانید با سی بن همراه باشید. 

الماس و برلیان چه فرقی با هم دارند ؟!

آشنایی با برلیان Brilliant برای درک تفاوت الماس و برلیان

برلیان نوعی تراش است که برای سنگ الماس استفاده میشود. این نوع تراش فرزند تراشی است به نام تراش سوییسی که برای انواع و اقسام سنگهای مختلف در گذشته استفاده می شده است.

الماس و برلیان چه فرقی با هم دارند طرح برلیان 2018

در تراش برلیان امروزه سعی بر آن است که هر چه بیشتر از قبل جلوه های بصری سنگ الماس را به نمایش بگذراند و زوایا و نوع برش را به شکلی تنظیم کنند که نور وارده شده به سنگ الماس با صفحات بیشتری از سنگ برخورده کرده و در انتها به چشم ما برخورد کند. برای دست یافتن به این مساله دانشمندان موسسات بزرگ آمریکا و بلژیک همیشه برای بهتر کردن نوع تراش الماس ها تلاش می کنند و سال به سال استاندارهای جدیدی را برای اینکار ارائه می دهند.

و در اصل تراشندگان الماس چه کسانی که به روش سنتی مباردت به تراش الماس میکنند و چه کسانی که با دستگاه های پیشرفته، بایستی پیرو این استاندارد باشند.

 

آشنایی با الماس Diamond برای درک تفاوت الماس و برلیان

در مورد الماس که یک سنگ قیمتی است که مردم اطلاعات خوبی دارند. البته، بالاترین درجه ی سختی را در بین سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی دارد، سنگی بسیار گران قیمت است گاهی اوقات الماسهایی که تاریخچه ی مختص به خود را با خود به همراه دارند پشتوانه ی پول مملکت ها هستند، نوع شفاف و بی رنگ آن معروفترین نوع آن است ولی امروز برای تنوع هم که شده از رنگهای مختلف آن هم استقبال به عمل می آید و غیره. که اطلاعات تکمیلی در مورد الماس را می توانید در مقاله الماس سنگ قیمتی شناخته شده بخوانید.

پس به دلیل اینکه این نوع تراش یعنی تراش برلیان صرفا برای سنگ الماس روز به روز در حال پیشرفت و بهبود هست عموم افراد این سنگ قیمتی را به اسم برلیان میشناسند در صورتی که در اصل بایستی به خاطر داشته باشیم که نام این سنگ الماس است و تراش آن برلیان، ممکن است یک نوع سنگ با استفاده از نوع دیگری از تراشها، تراش خورده باشد پس نباید برای آن سنگ واژه ی برلیان را بکار ببریم.

درباره‌ی ehsan-daryaei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *